Ochrannou síť z trampolíny nesundávejte
Když se zahledíte na sportovní skoky na trampolíně, například v televizi, spatříte obrovskou plochu, která je opatřena jediným ochranným prvkem, a tím je kryt https://www.isaprio.cz/ obvodových pružin. Nikde nenajdete žádnou záchrannou síť. Je to pochopitelně z několika důvodů, zejména kvůli divákům a porotě, aby bylo na cvičence dobře vidět, a pak také proto, že gymnasté jsou trénovaní a nepředpokládá se zde nějaký pád mimo odrazovou plochu. A pokud by k němu došlo, okolní terén není nebezpečný a zřejmě by zde nedošlo k vážným zraněním.
Jiná situace je ovšem u trampolín pro amatéry, kteří tento sport provozují rekreačně, nemají patřičnou fyzickou kondici a neovládají akrobacii. Dalším problémem může být místo, kde si lidé trampolínu postaví. Pravděpodobně to nebude ve sportovní hale s parketovou podlahou, ale na zahradě, kde jsou v okolí vzrostlé keře a stromy, ale také docela odlišné překážky.
Bez sítě můžete odletět do křoví
Pokud na vašem náčiní nebude k dispozici ochranná síť na trampolínu, riskujete odlet do blízkého křoví. Dopad do křoviska je ale jednou z těch lepších variant, kdy si maximálně roztrhnete tričko a zaznamenáte pár pohmožděnin, horší to je u stavebního materiálu, ostrých předmětů, chemikálií nebo u tvrdého betonu.
Představte si, že z nedbalosti nebo z nevědomosti umístíte trampolínu vedle chodníku z betonových dlaždic, v blízkosti pnoucích růží s trny, v sousedství skalky s ostrými kameny, anebo poblíž trampolíny ponecháte velký tác s občerstvením, kde budou sklenice, příbory, talíře a ostré kuchyňské nože. Když se „náhodou“ strefíte při dopadu, s velkou razancí setrvačné síly mezi tyto předměty, raději nedomýšlíme, jak by to mohlo skončit. Zbytečně tedy neriskujte a obvodovou síť z trampolíny nesundávejte a ponechte ji tam, jak to doporučuje výrobce či prodejce. Za ten nebezpečný úraz s možnými trvalými následky to skutečně nestojí.