Kam se vrtnout
Ne každý má vlastní palác, ne každý má na drahé kanceláře. A to zvláště na začátku podnikání, kdy je každá koruna dobrá. V tomto stadiu si jistě každý spočítá, že jen plat uklízečky by nešlo pokrýt, a tak to většina slabších povah vzdala. Což je možná škoda, protože řešení zde je a je poměrně jednoduché. Říká se tomu virtuální sídlo. Běžný občan se s tímto pojmem nesetká, kdežto podnikatel pravděpodobně ano. Více než pravděpodobně.
Někteří se domnívají, že jde o švindl a podvod. Není tomu tak. Kdyby tomu tak bylo, zcela jistě bych nepsal tento článek. Jednak by to smrdělo kriminálem a jednak by se stejně nemohl nikde objevit. A navíc, já podvody nesnáším a mám na ně alergii. Věřte, virtuální sídlo je zcela legální počin a nevím, zda by se dalo spočítat, kolik firem jej má.
Legislativa vyžaduje pevnou adresu a zřetelné označení sídla firmy, což je v případě virtuality dosaženo a tím se vlk nažral, přičemž koza zůstala celá.
Je třeba již jen dořešit detaily. Na tuto adresu budou směřovány klasické dopisy. Tedy ty poštovní. Bude nutné domluvit jejich předávku. To se většinou dělá tak, že jednou za den pošle majitel objektu, kde je virtuální sídlo hlášeno, zprávu, kolik a čeho došlo a majitel si pro poštu přijede sám, nebo si někoho pošle.
Náklady na klasické kanceláře a zde se dají lehce vypočítat. Každý podnikatel byl příjemně překvapen ušetřenou částkou. Ti starší klasické kanceláře zrušili a vrhli se na stejný systém. Ušetřené peníze pak klidně mohli investovat někde jinde a kdo tak učinil, zajisté nelitoval.
Virtuální sídlo neznamená jen úsporu peněz, ale tak zbavení se starostí s klasickým. A pokud byste chtěli někoho pozvat, bude vám zapůjčena velká konferenční místnost, takže větší schůzi nebrání absolutně nic. Proto každý z moderních podnikatelů a majitelé čehokoli minimálně nad variantou virtuálního sídla přemýšlí.